سینگل 00 زیر هدر بالای پست
کانتنت سینگل 0

انواع تگ (برچسب) متا – بخش اول

کانتنت سینگل 00
کانتنت سینگل 000

انواع تگ (برچسب) متا – بخش اول

 

انواع تگ (برچسب) متا – بخش اول

 

تگهای متا معمولا به دو دسته تقسیم میشوند:

۱- HTTP-EQUIV

۲-تگهای متا دارای اسم

ما فقط به دسته بندی تگها در اینجا اشاره میکنیم در نتیجه شما نباید سردرگم شوید. فرق بین این دو نوع تگ متا مربوط به نحوه مکالمه نرم افزار مرورگر با نرم افزار سرور اینترنت قبل از بار گذاری صفحه میشود اما در حال حاضر نیازی نیست نگران این مطلب باشید.

 

تگهای متا مورد استفاده در بهبود جایگاه سایت

 

تگهای متا استفاده ها و انواع زیادی دارند مثلا برخی از این تگها به درد عمل بازخوانی (REFRESH) صفحه میخورند تا از قرار گرفتن بار اضافه بر سایت شما جلوگیری کند. اما تمرکز ما در اینجا بر روی تگهایی است که به درد بالا بردن مکان سایت در موتورهای جستجو میخورند. تگهای اصلی از این دست شامل «عنوان»، «کلمات کلیدی»، «توصیف» و تگهای «روبات» میشوند.

 

تگ عنوان

تگ ابتدا و انتهای عنوان خود را به صورت زیر قرار دهید:

<title/>عنوان صفحه سایت خود را در اینجا قرار دهید<title>

 

برای انتخاب عنوان، مهمترین کلمه کلیدی خود را در نظر بگیرید و آنرا در یک جمله کمتر از ۲۰۰ کاراکتر قرار دهید. سعی کنید این جمله قوی باشد و جلب توجه کند. برخی موتورهای جستجو از عنوان شما در کنار لینک سایت شما در فهرست نتایج جستجو استفاده میکنند. افراد از عنوان شما تصمیم میگیرند که بر روی لینک شما کلیک کنند یا نه. شما باید با ترکیب کلمات عنوان کاری کنید که آنها بخواهند صفحه سایت شما را ببینند. بسیاری از موتور های جستجو قبل از جستجو کلمات کلیدی سایت محتوای عنوان را مورد جستجو قرار میدهند. پس مطمئن شوید که مهمترین کلمات کلیدی خود را در تگ عنوان قرار دهید.

 

تگ متا کلمات کلیدی

 

همانطور که قبلا گفته شد تگ کلمه کلیدی به شکل زیر است:

 

<”کلمه یاعبارت کلیدی۳, کلمه یاعبارت کلیدی۲, کلمه یاعبارت کلیدی ۱ “=Meta name=”keywords” content>

 

به خاطر داشته باشید که بر خلاف تگ عنوان که دارای دو تگ آغازی و پایانی بود و متن بین این دو تگ قرار میگرفت تگ متا کلمه کلیدی فقط یک تگ است که کلمات و جملات کلیدی در داخل آن با علامت نقل قول(“) در داخل محتوای تگ قرار میگیرد.

بحث دائمی میان متخصصان درباره تعداد مجاز کلمات کلیدی برای استفاده در جریان است. آیا باید بین کلمات کلیدی از فاصله یا علامت ویرگول و غیره استفاده کرد و از این دست بحث و اختلاف نظرها. بهترین راه برای مبتدی ها این است که ابتدا ۲ یا ۳ کلمه کلیدی داشته باشند و به تدریج این کلمات کلیدی را به ۲۰ عدد اضافه کنید و از کلماتی استفاده کنید که هر دو کلمه کلیدی با هم یک جمله کلیدی را تشکیل دهند.

 

استراتژی در استفاده از جملات کلیدی به جای کلمات کلیدی است. همچنین اینکه چه کلمه یا جمله ای را انتخاب میکنید مهم است. نحوه قرار گرفتن کلمات کلیدی نیز خود نیازمند طرح و نقشه است. انتخاب کلمات و جملات مناسب که با محتوای سایت شما و همینطور با جستجویی که توسط کاربران هدف انجام میشود مطابقت داشته باشد مهمترین چالش پیش روی شماست. اینکه چه تعداد کلمه استفاده کنید یا اینکه از فاصله یا کاما استفاده کنید یا هیچکدام را به کار نبرید در درجه های بعدی اهمیت است که در حال حاضر لازم نیست به آن بپردازید.

 

آخرین مساله مهم درباره تگ کلمات کلیدی اجتناب از هرز نگاری است ( مانند استفاده چندین باره از یک کلمه کلیدی به منظور گول زدن موتور جستجو در فهرست کردن و درجه بندی شما). از یک کلمه چندین بار استفاده نکنید. دقیقا معلوم نیست اگر چند بار یک کلمه کلیدی را در سایت خود تکرار کنید موتور جستجو آن را به عنوان هرز نگاری شناسایی میکند. به نظر میرسد بیشترین دفعات که میتوانید از یک کلمه کلیدی استفاده کنید هفت بار باشد اما این عدد هیچ پایه محکم و دقیق ندارد.

البته مسأله مهم درباره تگ کلمات کلیدی این است که گوگل عنوان کرده دیگر این تگ را برای رتبه بندی سایتها مورد استفاده قرار نمی دهد!

اما این تگ می تواند نقشهای دیگری هم ایفا کند و همین مورد است که وجود آن را بی ضرر میکند.

 

انواع تگ (برچسب) متا – بخش اول

کانتنت سینگل 0000
کانتنت سینگل 000000 زیر پست بالای کامنت ها

۴ comments0

 1. ۳لام دوست عزیز
  مشکلی اساسی داشتم من نمی دانم چطور برچسب هایی را که در بعضی سایت ها در زیر متن قرار می دهندر را در وبلاگم تعریف کنم(blogsky)وکلا نمی دانم چطور کلمات کلیدی را در وبلاگم تعریف کنم تا متن صفحاتم را بر اساس آن سئو کنم ممنون می شم راهنماییم کنید
  با احترام قمی

  1. سلام
   اولین توصیه ی من این است که با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای متن باز مانند وردپرس محدودیت های موجود در سرویس های وبلاگدهی رو حذف کنید.
   در مورد قرار دادن تگ در بلاگ اسکای خب با توجه به ساختار کدهای این سرویس می توانید از برچسب ها و کلمات کلیدی استفاده کنید.
   اما تعریف کلمات کلیدی: اصل این است که شما متنی که مینویسید را درست بررسی کنید و ببینید در این متن مناسب ترین کلمه که هم برای موتور جستجو تعداد سرج مناسب دارد و هم با متن شما ارتباط نزدیک دارد، کدام است سپس تمام عبارات و کلمات مرتبط با این را، به عنوان کیوردهای متن میتوانید استفاده کنید. البته تمام اینها شرایطی دارد که اگر در همین بلاگ جستجو کنید، موارد بسیاری را بدست خواهید آورد.
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینگل 000 زیر کامنت ها بالای فوتر